تبلیغات
سایت تخصصی دانلود و مطالب آموزشی - آشنایی با فرمت های مختلف تصاویر و كاربرد آنها
سایت تخصصی دانلود و مطالب آموزشی
رمز تمام فایل های دانلود www.p30download.com میباشد.

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 خرداد 1391
فرمت های عكس در وب
عكسها دارای فرمت های زیادی می باشند ولی فرمتهایی كه در وب بكار برده می شوند عبارتند از : 

Graphic interchange Format - gif 
Joint Photographic Experts Group - jpg 
Portable Network Graphics - Png 
عكس ها با فرمت 
gif بیشترین استفاده را د روب دارند و محبوب ترین نوع عكس است . این نوع فرمت 256 رنگ را پشتیبانی می كند و از ویژگی های دیگر آن ing-interc transparency , animation است البته محبوبیت آن بیشتر برای حجم كم آن است . 
Transparency به شفافیت یك عكس می گویند كه در اصطلاح پشت نما نامیده می شود این ویژگی است كه یك عكس آنقدر شفاف است كه شما می توانید تا تصویر متن با رنگ زیر آن عكس را ببینید .
Interlacing گاهی وقت ها شما منتظر می شوید تا یك عكس به دلیل بزرگی اندازه بارگذاری شود بعد آنرا ببینیداما اگر عكسی این ویژگی راداشته باشد كم كم عكس كامل خواهد شد یعنی خط به خط به عكس اضافه می شود تاكامل بارگذاری شود . 
Animation عكسهای متحرك را می گویند و فقط این فرمت هست كه از متحرك سازی عكس حمایت می كند . عكس هایی با فرمت jpeg . حدود 16 میلیون رنگ را پشتیبانی می كنند نسبت به فرمت gif از حجم بالاتر و كیفیت بهتری برخوردار است .
تمام ویژگی های 
gif را دارد به غیر از Animation فرمت png عمر كمتر و تواناییهای بیشتری دارد . مخلو.طی از آنهاست یعنی كیفیت jpeg و حجم كم gif

افزودن عكس به صفحه وب
مانند همه عناصر داخل صفحه عنصر عكس هم تگك خاص خودش را دارد كه ان تگ 
img و پایان دهنده هم ندارد اتما برای مشخص كردن فایل عكس و آدرس دهی آن باید از خصوصیت src= داخل تگ استفاده كنیم اگر یك عكس داخل دایركتوری وب سایت خودتان باشد دیگر نیازی به آدرس كامل نیست و فقط اسم دایركتوری و اسم فایل با پسوند مشخصه آن عكس نوشته می شود ولی اگر بخواهید كه عكسی را از وب سایت دیگری در صفحه خود بگذارید باید آدرس آن وب سایت و دایركتوری كه عكس در آن قرار گرفته و اسم كامل آن فایل را بنویسید . مانند : 
‹ 
img src = images/pic10 . gif ›
‹ 
img src=www.sitename.com/images/pic10. gif ›
این تگ خصوصیات دیگری هم دارد یك یاز آنها كه كاربرد زیادی هم دارد خصوصیات طول 
height و عرض width می باشد كه توسط آنها اندازه یك عكس را داخل صفحه می توانید كنترل كنید . مقیاس اندازه گیری طول و عرض بر حسب پیكسل pixel می باشد اگر شما این خصوصیات را كنترل نكنید عكس در اندازه اصلی خود ظاهر می شود بطور مثال شما م یخواهید عكسی را وارد كنید كه د رصفحه باید به اندازه 001 001 فضا اشغال می كند 
‹ 
img src = images/pic10 . gif heigh=001width =001 
این نكته را در نظر داشته باشید كه سرعت كامل شدن عكس یعنی
load down شدن آن در صفحه بستگ سبه حجم آن دارد نه اندازه عكس پس مس توانید اندازهخ های یك عكس رااضافه كنید ولی دقت كنید كه كیفیت عكس خراب نشود . 

Alignment 
شما می توانید محل قرا رگرفتن عكس را نسبت به عناصر اطراف خودش با خصوصیت 
align= تعیین كنید و می توانید كلمات left . right . top. Middle.bottom را برای این خصوصیت بكار برید اگر بخواهید یك متن بعد از عكس و در وسط قرار گیرد . 
align =middle This is a text 
‹ 
img src = images/pic10 . gif ›
در ضمن اگر میخواهید خود عكس در وسط صفحه قرا رگیرد باید از تگ
center قبل از تگ img استفاده كنید و بعد از آن center را بنویسید :
Center img src = pic 10 gif Center اگر مایلید برای عكس كادر بگذارید می توانید از خصوصیت border= استفاده كنید و آنرا برابر با یك عدد قرار دهید كه هر چه این عدد بزرگتر باشد كادر دور عكس هم ضخیم تر است به صورت پیش فرض border= است یعنی هیچ كادری مشاهده نمی شود . 

Alt 
تا حالا متوجه شدید كه در یك وب سایت هنگامیكه نشانگر موس بر روی یك عكس كه قرار میگیرد یك كادر متنی كوچك باز شده بنام
tooltip و اطلاعاتی را راجع به آن عكس می دهد ؟ پس شما هم اینكار را انجام دهید . خصوصیت alt= را داخل تك گذاشته و هر متنی را كه جلویش بنویسید د رصفحه هنگامی كه موس بر روی عكس قرا رگیرد زیر نشانگر نمایان م یشود بهتر است كه شما همیشه این كار را انجام دهید چون مرورگر هایی وجود دارد كه عكس را نمایش نمی دهد پس با ابتكار بیننده از حضور آن عكس خبردار می شود .طبقه بندی: علمی،  آموزشی، 
ارسال توسط فرزین کاشانی
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیست؟


نمایش آب و هوا
مترجم سایت
چاپ صفحه
چاپ این صفحه