تبلیغات
سایت تخصصی دانلود و مطالب آموزشی - كامپیوترهای آینده
سایت تخصصی دانلود و مطالب آموزشی
رمز تمام فایل های دانلود www.p30download.com میباشد.

مرتبه
تاریخ : شنبه 6 خرداد 1391
اگر بیشتر اوقات به كامپیوتر دسترسی نداشته باشید، زندگی دیجیتال شما دچار اختلال خواهد شد. اما خوشبختانه نرم‌افزار PortableAppls.com محصولی است كه ممكن است راه حلی برای این مشكل فراهم كند. همان گونه كه از نام این محصول پیداست، دارای برنامه‌های كاربردی كوچك و قابل حملی است كه بسیاری از عملكردها و خصوصیاتی كه برای سبك زندگی دیجیتال نوین لازم است را فراهم می‌كند و همه آنها با استفاده از یك درایو USB flash، هارددرایو قابل حمل و یا حتی یك iPod كار می‌كنند. وقتی شما با استفاده از این برنامه، درایو USB flash، هارددرایو قابل حمل و یا iPod خود را در کامپیوتر دیگری راه‌اندازی می کنید، دسترسی شما به نرم‌افزارها و اطلاعاتتان درست مانند این است که با کامپیوتر شخصی‌تان کار می‌کنید و وقتی وسیله قابل حملتان را غیر فعال نمودید هیچ کدام از اطلاعات شخصی‌تان بر روی سیستم باقی نخواهد ماند.

نرم‌افزارهای قابل حمل

بـا استفـاده از مجـموعه‌ نرم‌افزاری PortableApps می‌تـوانید استفاده از درایوهای USB flash و یا هارددرایوهای قابل حمل را شروع كنید. مجموعه نرم‌افزاری PortableApps كه روی ابزار قابل حمل شما نصب می‌شود، اصولاً یك سیستم عامل مستقل است و روی كامپیوترهای شخصی ویندوز كار می‌كند. مجموعه نرم‌افزاری PortableApps همانند تمام برنامه‌های كاربردی جهت دریافت رایگان از اینترنت، در دسترس است و تقریباً روی هر ابزار قابل حـملی نـصب می‌شـود. با استفاده از مـجموعه‌ای از برنامه‌های قابل توسعه و ابـزاری كـه روی اكـثر كامپیـوترهای شـخصی قـابـل اسـتـفاده بـاشـد، در حـقیقـت قـادر هستید از ایـن مـجـمـوعه بـه عنوان یك سـیستم عامل قابل حمل اسـتفاده كـنید. حتی نـسخه‌های مختلفی از ایـن نـرم‌افـزار جـهت ابزارهای قابـل حـمل با اندازه‌های مـتفاوت وجود دارد. نـسخه اسـتانـدارد آن اگر كامل نصب شود، حــدود 260 مـگابـایــت فضا اشـغال می‌كـنـد و شامل مقدار زیادی نرم‌افزار قابل حـمل است. نسـخه Lite آن با 100 مگابایت فضا كاملاً نصب می‌شود اما فقط شامل یك برنـامه واژه‌پـرداز است. نـسـه Base آن فـقط شـامل مـنوی PortableApps.com و یك نرم‌افزار تهیه نـسخه پشتیبان به همراه تعدادی ابزار اختصاصی است كه فقط یك مگابایت فضا اشغال می‌كند.

در هر صورت می‌توانید برنامه‌هایی را از ابزارتان حذف و یا به آن اضافه كنید تا نیازهای شما را برآورد.

شروع كار

بــرای شـروع اسـتــفاده از PortableApps.com و مـجـمـوعه نـرم‌افزارهـای سـیار آن، بـه سـایتwww.portableapps.com رفته و روی پیوند Download Now كلیك كنید. نسخه‌ای كه جهت نصب می‌خواهید را انتخاب كرده و روی پیوند مناسب كلیك كنید. لازم نیست فایل اجرایی را روی دستگاه سیار خود دریافت كنید ولی اگر از كامپیوتر شخصی خود استفاده نمی‌كنید، این كار ایده بدی نـیست. همـین كه عـمل دریافت به پایان رسید، فایل اجرایی را راه‌اندازی كنید. در صورتی كه فضا برای شما مهم باشد، می‌توانید بعد از اتمام نصب آن را حذف كنید.

سپس نرم‌افزار از شما می‌خواهد كه محل نصب آن را مشخص كـنید. بـهتـرین مـكان، ریـشه درایـو قـابل حمـل شمـاست. بـعد از تعـیین دایـركتوری نصـب، اجـازه دهـید نرم‌افزار مراحل نصب را انـجـام دهـد. ایـن عمـل مــمـكن اسـت 2 دقـیقه وقـت بـگیرد ولی بـه مـحض ایـنكه پایان یـافت، می‌توانید شـروع بـه اسـتفـاده از آن كنید. حالا ابزار قـابل حـمل را بـه یـك كامـپیـوتـر شـخصی دارای پــورتUSB سـازگار بـا آن وصـل كـرده، دایـركـتـوری ریـشه ابـزار خـود را باز كنـید، رویStartPortableApps.exe دابل كلیك كرده و استفاده از این برنامه را شروع كنید.

زمانی كه با چیدمان و عملكرد این بسته نرم‌افزاری بیشتر آشنا شوید، قادر خواهید بود كه یك برنامه به نام PStart را از اینترنت دریافت كنید. می‌توانید PStart را طوری پیكربندی كنید تا به طور اتوماتیك این مجموعه را زمانی راه‌اندازی كند كه ابزاری را به كامپیوتری متصل می‌كنید كه ویندوزXP دارای Service Pack 2 را اجرا می‌كند. زمانی كه این مجموعه آغاز به كار می‌كند، لوگویPortableApps.com در System Tray ظاهر شده و منوی اصلی آن در گوشه سمت راست انتهای مانیتور نمایان خواهد شد.

كلیك روی هر یك از پیوندهای داخل پنجره، این نرم‌افزار را به كار انداخته و یا پوشه آن را باز می‌كند و كلیك در هر جایی خارج از منو، این مجموعه را در System Tray قرار می‌دهد. می‌توانید این مجموعه را مجدداً با كلیك روی آیكن آن در System Tray باز كنید.

با استفاده از نرم‌افزار پشتیبان نصب شده قادر هستید پست‌های الكترونیكی، اسناد، تماس‌ها، فایل‌های ثبت آدرس و سایر ویژگی‌ها را ذخیره كرده و درمواقع اضطراری از آنها استفاده كنید.

نگاهی به پنجره این نرم‌افزار

در هنگام اجـرای ایـن نـرم‌افزار، مـتوجه خـواهید شـد كه منوی PortableApps دارای چـندین ویـژگی و امـكانات جـذاب است. در سمـت راست پنـجره آن، Explorer قرار دارد. بـا كلیك روی آن می‌تـوانید به پـوشه‌های حاوی اسناد،‌ موسیقی، ویدئو و یا تصاویری كه در روی دستگاه سیار شما ذخیره شده‌اند، دسترسی پیدا كنید. هر پیوند پنجره جدیدی را باز می‌كند. گزینه Backup این امكان را به شما می‌دهد كه از نامه‌های الكترونیكی، فایـل‌ها یا آدرس‌های ذخـیره شده‌ و نـیز فـایل‌های باقی مانده از نسخه‌های پشتیبان قبلی، نسخه پشتیبان تهیه كنید.

پـیوند Options این امكان را بـه شـما می‌دهـد تا بـرنـامه‌های موجود در موبایل‌ خود را اختصاصی كنید و ضمناً نرم‌افزارهای جدیدی را بتوانید از اینترنـت دریافت كنید یا اندازه فونت مـنو را تغییر دهید. پیوند Search این امكان را به شـما می‌دهـد كه در كامپیوتر، درایـوها و یا وب به جست‌وجو بپـردازیـد. سمت چپ پنجره این برنامه، لیست جاری برنامه‌های موجود در درایو شما را نشان می‌دهد. با اضافه و یا حذف كردن برنامه‌ها از درایو خود، قادر خواهید بود كه عملكرد آن را كنترل و فضای موجود را سازماندهی كنید. برنامه‌های موجود فعلی آن شامل مجموعه Open Office برای اسناد است.
طبقه بندی: علمی،  الکترونیک،  آموزشی، 
ارسال توسط فرزین کاشانی
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیست؟


نمایش آب و هوا
مترجم سایت
چاپ صفحه
چاپ این صفحه